HAKKIMIZDA

Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, 2007 yılında enerji hukukunun gelişmesine, doğal kaynaklar ve enerji konularını çevreyle uyumlu ve etkin şekilde yönetmede kamu ve özel sektör politikalarına katkıda bulunma amacıyla kurulmuştur.

MİSYON

Enstitü, enerji sektöründeki profesyonel yöneticiler ve hukukçular için düzenlediği eğitim programları, konferanslar, sempozyumlar, seminerler, raporlar, yayınlar, kurullarının yaptığı çalışmalar ile güncel ve stratejik konuların işlendiği önemli bir platform haline gelmiştir. Bireyler, kurumlar ve toplum için önem taşıyan ve yararlığı yüksek eğitimler sunmayı hedefleyen Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, tüm faaliyetlerinde bilimsel yaklaşımı, güvenilir ve tarafsız bilgiyi prensip edinip, en üst seviyede kalite yaklaşımını benimsemektedir.

VİZYON

Enstitümüz bünyesinde enerji sektöründeki insan kaynaklarının gelişmesine katkı sağlamak adına kuruluş tarihinden bu zamana kadar yaklaşık 3000 kişiye (avukat, hakim, akademisyen, CEO, vs.) enerji hukuku ve enerji piyasalarının işleyişi konularında eğitim vermiştir. 2007 yılında faaliyete başlamış olan Enstitümüz, kuruluş tarihinden bu yana enerji sektöründe yer alan 3000’in üzerinde özel ve tüzel kişiye eğitim vermiş olup; aynı zamanda, enerji sektöründeki regülasyon çalışmalarını yakından takip ederek, mevzuatta meydana gelen değişikliklerin en güncel halleri hakkında sektörün önde gelen isimlerine ve temsilcilerine Çalıştay ve paneller düzenleyerek sektörün gelişimine önemli katkılar sağlamıştır.